Poslouchejte náš FinCast

To nejzajímavější ze světa financí

Jako certifikovaní finanční odborníci nabízíme prověřené služby, které vám přinesou více pěnez i času a zároveň méně starostí.

Co se změní u státní podpory penzijního spoření?

Od roku 2024 se změní podmínky pro státní podporu doplňkového penzijního spoření. Jak tato změna ovlivní konkrétně vaši smlouvu? Přečtěte si náš blog a dozvíte se více.
přečíst

Zdanění obmyšlených osob u svěřenských fondů

Téma dnešního článku bude zajímat především ty, kteří mají založené nebo o založení svěřenských fondů uvažují. V České republice se svěřenské fondy dostávají stále větší oblibě.
přečíst

Zdanění kryptoměn

V tomto článku se zaměříme na téma, které hýbe světem posledních několik let. Tento koncept, který zde existuje již více jak 10 let zažil svůj největší boom v posledních pár letech. Na trhu se objevovaly stále nové kryptoměny a jejich hodnoty trhaly rekordy téměř každý den.
přečíst

Benefity z pohledu zaměstnance a zaměstnavatele

V dnešní době vysoké zaměstnanosti především v České republice, je pro zaměstnavatele čím dál náročnější si nejen nalézt vhodné zaměstnance, ale především ty klíčové si udržet.
přečíst
Zdanění investic z ČR a zahraničí

Zdanění investic z ČR a zahraničí

Během pandemie se lidé začali více zajímat o možnosti, jak své peníze uchovat a zhodnotit. S výnosy ovšem přibývají také určité povinnosti. Jak je to s investicemi a jejich zdaněním?
přečíst

Tisková zpráva EFPA ČR: 11. ročník Soutěže Finanční gramotnost

Byli jsme součástí hodnotící komise 11. ročníku celostátní Soutěže Finanční gramotnosti, společně s kolegyněmi a kolegy z EFPA Czech Republic.
přečíst
Finančníci - Prodej nemovitosti z pohledu daně z příjmů

Prodej nemovitosti z pohledu daně z příjmů

Každý z nás se ocitne v situaci, kdy bude cokoliv prodávat. Pro mnohé je prodej nemovitosti jedinou zkušeností s prodejem nějakého majetku. Na co je třeba si v takových případech dávat pozor?
přečíst
Finančníci - Lhůta pro podání daňového přiznání za zdaňovací období 2021

Lhůta pro podání daňového přiznání za zdaňovací období 2021

S koncem prvního čtvrtletí přichází povinnost podat daňové přiznání k dani z příjmů. Jaké existují lhůty a na co je třeba si dát pozor?
přečíst
Finančníci – Přehled daňových a nedaňových nákladů

Přehled daňových a nedaňových nákladů

Mnoho daňových poplatníků se s blížícím termínem daňového přiznání snaží na poslední chvíli přijít na to, co do daní si vůbec mohou dát. Přečtěte si, co je a co není daňově uznatelný náklad.
přečíst
Přihlaste se k odběru newsletteru Finančníků.
Jednou měsíčně vám pošleme souhrn všech novinek ze světa financí a ekonomiky.
© 2023 Finančníci Group s.r.o., IČ: 14386739 – všechna práva vyhrazena
Ochrana osobních údajů
Povinně uveřejňované informace
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram