Poslouchejte náš FinCast

Vzděláváme ve finanční gramotnosti. Studenty i dospělé

Věříme, že i základní znalosti finanční gramotnosti ochrání před zbytečnými problémy. A čím dříve se s edukací v tomto směru začne, tím spolehlivější a stabilnější jsou později její výsledky.
Máme ale co nabídnout i těm z vás, kteří už odrostli ze školních lavic. Dlouhodobě vzděláváme širokou veřejnost na téma jak finanční gramotnosti, tak celkové orientace ve světě financí.
Zkrocení vlastních financí je totiž tím nejdůležitějším krokem ke spokojenému životu.
„Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s Finančníky. Při hodinách ekonomiky se na OA Písek s námi podělili o jejich zkušenosti. Během hodin, které s námi měli, využili veškerý čas, předat nám co nejvíce informací z reálného života. Výuka mne bavila, vše bylo srozumitelné a profesionálně připravené. Nejvíce mne zaujala prezentace osobních financí. Poučili nás, na co si dávat v životě pozor, a že např. je občas lepší šetřit, než se zadlužit.“
Irena Filipová, studentka Obchodní akademie

Usilujeme o finančně gramotnou společnost.

Jak se nám daří?

Vytvořili jsme předmět "Finanční gramotnost" pro studenty středních škol v České republice

Předmět kombinuje nezbytné teoretické znalosti a příklady z reálné praxe. Projekt byl v testovacím režimu ve školním roce 2021/2022 na 10 středních školách, plné spuštění je plánováno pro školní rok 2022/2023.
Ve spolupráci s INEV jsme vytvořili předmět „Finanční gramotnost“ pro středoškoláky. Definovali jsme cíl projektu, jeho kompletní náplň, studijní materiály i testové otázky. To vše v minimálním rozsahu 25 učebních hodin za pololetí s možností rozšíření.
Média o projektu píší například zde.

Definovali jsme testové otázky pro ekonomickou olympiádu na základních školách

... a to opět pod hlavičkou INEV. 
Základy ekonomie je vhodné znát už odmala. Proto nás těší ekonomické olympiády na základních školách – my jsme pro ně vytvořili otázky a nabídky odpovědí z oblasti finanční gramotnosti. Test obsahuje 5 lekcí, poměr testových otázek je 20 % ekonomie, 80 % finanční gramotnost.
Ekonomické olympiády se pořádají každoročně na všech základních školách v ČR.

Kurzy, přednášky i projektovou spolupráci šijeme na míru. 

Tak, aby byla posluchačům co nejvíce k užitku.
Podívejte se ukázky z prezentací, které běžně používáme na přednáškách pro školy a širokou veřejnost.

Finanční gramotnost pro základní školy

Finanční gramotnost je důležitá dovednost pro život v moderní společnosti. Naučit se spravovat své peníze, plánovat rozpočet, šetřit a investovat je užitečné pro každého člověka. Proto je dobré začít s výukou už na základní škole.

Na 20 slidech vysvětlujeme úplné základy finanční gramotnosti – tak, aby s ní dokázaly pracovat už i děti ve věku od 10. let.
Stáhnout prezentaci

Finanční gramotnost pro střední školy

Finanční gramotnost je nezbytnou součástí vzdělání pro středoškoláky, kteří se chystají vstoupit do dospělého života. Naučit se rozumět finančním produktům a službám, jako jsou úvěry na bydlení a investice, je klíčové pro jejich budoucí finanční stabilitu a prosperitu.

Vzděláváme zejména 3. ročníky a maturanty. Podívejte se na ukázku, jak správně pracovat s úvěry.
Stáhnout prezentaci

Finanční gramotnost pro veřejnost

Finanční vzdělání je důležité nejen pro mladé, ale i pro dospělé. Víte, jak správně hospodařit se svými penězi? Jak se připravit na stáří? Jak se chránit před podvody a riziky? Pokud ne, pak byste měli zvážit absolvování kurzu finanční gramotnosti pro dospělé

Finanční gramotnost není jen o tom, jak si pořídit dům nebo akcie. Je také o stanovení životní strategie nebo řešení překážek.
Stáhnout prezentaci
„Teoretická výuka v součinnosti s odborníky z praxe je to nejlepší, co může škola odborného typu svým studentům nabídnout. Proto opakovaně řadíme do výuky témata vedoucí například ke zvýšení finanční gramotnsoti našich studentů a díky dobré zkušenosti z minulého roku i letos spolupracujeme se stejnými odborníky.“
Mgr. Pavel Sekyrka Th.D., ředitel školy
zdroj: Týdeník Písecké postředhy 11/2019, strana 8

Rádi pomůžeme s šířením osvěty o finanční gramotnosti i vám.

Dejte nám vědět.

  Kdo jsme?

  Odborníci na finance, kteří se vzájemně doplňují – tak, abychom vám přinesli syntézu všech zkušeností, které jsme nasbírali za 40 let naší praxe.
  Myslíme v souvislostech. Za každým námi navrženým řešením budete vždy znát i jeho proč.
  Více o nás
  Tomáš Posekaný
  Budeme si rozumět, pokud je vám blízký analytický a na tvrdá data zaměřený přístup.
  Studium ekonomiky jsem zakončil na VŠE magisterským titulem (Ing.), mám za sebou více než 10 let praxe ve financích.

  Ing. Tomáš Posekaný, EFA
  Wealth Manager, od roku 2011

  Více o Tomášovi
  Michal Vrančík
  Ve financích působím už 10. rokem a mým hlavním zaměřením jsou finanční trhy.
  V roce 2021 jsem získal prestižní ocenění European Financial Planner (EFP), které mi umožňuje lépe porozumět potřebám našich klientů.

  Michal Vrančík, EFP
  Wealth Manager, od roku 2014

  Více o Michalovi
  Josef Soumar
  Jsem jednatelem Finančníků a dlouholetým školitelem finanční gramotnosti.
  Nabyté znalosti z finančního trhu mě vedly k založení vlastní poradenské společnosti. Věnuji se osobním, podnikovým a veřejným financím.

  Josef Soumar, EFP
  Wealth Manager, od roku 2006

  Více o Josefovi
  Oldřich Černocký
  Mám schopnost předat složitá témata jednoduše, pochopitelně a s přesahem.
  Za 6 let ve financích jsem se propracoval do stavu, kdy naplňuji vizi skutečného odborníka. Vyplatím se vám a vyřeším vaše problémy.

  Oldřich Černocký, EFA
  Finančník, od roku 2017

  Více o Oldřichovi

  Co znamenají tituly EFA a EFP?

  EFA (European Financial Advisor) a EFP (European Financial Planner) představují prestižní evropské certifikáty pro odborníky na finančním trhu. Poradce s titulem EFA disponuje nadstandardními znalostmi a dovednostmi v oblasti financí, poradce s titulem EFP získal nejvyšší možný titul, který lze v rámci EFPA (Europen Financial Plannig Association) získat. Oba tituly zaručují transparentní a etický přístup finančního poradce.

  „Přednášky o financích z praxe považuji za jedny z nejhodnotnějších. Nejvíce oceňuji formu výkladu, který byl podáván profesionálně, a přesto srozumitelně. Určitě bych kurz doporučil i ostatním studentům, kteří se chtějí něco nového naučit a pochopit hlavní základy finanční gramotnosti. Z kurzů mě nejvíce bavila kapitola o spoření, která je podle mě nejdůležitější. Jediná věc, kterou bych změnil je hodinová dotace kurzu, která je poměrně krátká na podrobnější vysvětlení tématu. Jinak jsem byl velmi spokojený s přednáškami.“
  Martin Šíma, student Obchodní akademie

  Poslouchejte nás

  Každý měsíc pro vás v podcastu FinCast otevíráme jedno téma ze světa ekonomiky a financí, na které přinášíme nezávislý pohled. Poslechněte si náš podcast a buďte zase o něco bohatší.
  Více o podcastu

  Čtěte nás

  Pokud raději čtete, máme pro vás svět ekonomiky a financí i v psané formě. Píšeme Souvislosti – blog o všem, co je dobré na cestě za bohatstvím vědět v souvislostech celého ekonomického spektra.
  Ukázat Souvislosti

  Naše klienty také zajímá:

  Wealth management

  Wealth management promění váš majetek ve skutečné bohatství, které odevzdáte dalším generacím. A nejen to – efektivní a komplexní správa majetku vám ušetří desítky hodin času.
  Více informací

  Investiční plánování

  Investování je jednou z nejrychlejších cest k finanční nezávislosti. Tuto větu už jste nejspíš někdy slyšeli. Je faktická – pokud investujete strategicky a s dlouhodobým záměrem.
  Více informací

  Finanční plánování

  Finanční plán plynule navazuje na správu rozpočtu, kterou rozšiřuje o plánování financí na několik let dopředu, krizový plán nebo investice. Čím dalším vám finanční plán poslouží?
  Více informací
  Přihlaste se k odběru newsletteru Finančníků.
  Jednou měsíčně vám pošleme souhrn všech novinek ze světa financí a ekonomiky.
  © 2023 Finančníci Group s.r.o., IČ: 14386739 – všechna práva vyhrazena
  Ochrana osobních údajů
  Povinně uveřejňované informace
  bookmic linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram