Odborně se v oblasti financí pohybuji od roku 2012. V rámci své pozice jednatel společnosti mám na starosti zejména obchodní činnost a procesy firmy. Rád se odborně profesně vzdělávám, absolvuji studium na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně.

Na založení firmy Finančníci s.r.o., jsem se podílel zejména díky profesionálnímu a pečlivému přístupu ke své profesi.

Působím zejména v Jihomoravském a částečně v Jihočeském kraji. Ve svém portfoliu mám více než 100 klientů z řad jednotlivců, domácností i firem. Splňuji všechny potřebné certifikace požadované Českou národní bankou (VZ, PPZ – www.cnb.cz) a dál se vzdělávám především v oblasti finančního plánování, sestavování investičních portfolií, obchodu a školení finanční gramotnosti.

Moje vize

Denně se ve své profesi věnuji sestavování portfolií pro klienty, posouzení výhodnosti finančních kroků a vytvoření ideálního cash flow. Z praxe vím, jak náročná mohou pro klienty být různá finanční rozhodnutí. Jsem rád, když klient zná odpovědi na své otázky a ve svém hospodaření se dobře vyzná.

Věnuji se také finančnímu koučinku jednotlivců a rodin, protože věřím, že je to jedna z vhodných cest, jak vzdělávat veřejnost v oblasti financí. Budou-li se lidé lépe orientovat na finančním trhu, nenechají tak ze sebe udělat jednoduchý cíl pro různé nekalé finanční instituce. Součástí této strategie je i vzdělávání ve školách, na kterém pracuji s kolegy a je to jedna z našich hlavních cest, jak šířit finanční gramotnost ve společnosti.  

Zakládám si na pečlivém přístupu ke každému jednotlivému případu, který klient potřebuje řešit. V praxi neexistují šablony a každý jsme jiný. I to je jeden z důvodů, který mě vede k vlastnímu vzdělávání. Vyhledávám studium, kurzy a semináře, které udržují mé znalosti aktuální a dobře využitelné v práci s klienty.

Pilíře našeho pojetí správy osobních a firemních peněz jsou dlouhodobost, férovost a komplexnost, mám radost, že taková je i zkušenost mých klientů.

„Jsme Finančníci, Vaši partneři na cestě finančním světem.“

 

Čechy obchází strašák v podobě nekvalitních korporátních dluhopisů.

24. 10. 2018 |

V posledních měsících se v České republice výrazně zvýšila právě nabídka podnikových, tzv. korporátních dluhopisů. Jedná se o dluhopisy, které vydávají soukromé společnosti a velmi často nabízej vidinu vysokého zhodnocení. V tomto blogu si představíme základní informace, které Vám pomohou se lépe orientovat v nabídce dluhopisů, které Češi často považují za bezrizikovou investici.

Celý příspěvek

Investice do fondů, aneb OPF či ETF?

1. 12. 2016 |

Klienti se častěji setkávají s investičními poradci nebo brokerskými společnostmi, které doporučují nákup výhradně tzv. ETF fondů (Exchange-traded funds). Mezi hlavními výhodami uvádí velmi nízkou nákladovost oproti otevřeným podílovým fondům (OPF), které někteří obchodníci až zatracují.

Celý příspěvek

Vyznáte se v daňových úlevách z životního pojištění?

15. 10. 2016 |

S platností od 1.1.2015 byla vydána novela zákona o dani z příjmu ze životního pojištění. Dnes, skoro 2 roky po jejím zavedení do praxe, se ještě často setkáváme s nejasnostmi a otázkami na toto téma. Proto Vám v tomto článku objasníme jaké podmínky musí životní pojištění splňovat, aby dostalo titul daňově uznatelné smlouvy a co dělat, pokud jste se rozhodli smlouvu vypovědět?

Celý příspěvek

Tajemství zisků z dividend

23. 5. 2016 |

V České Republice patří mezi nejrozšířenější takzvané fondy s Kapitalizační třídou, které veškeré své výnosy reinvestují zpět do fondu. Dividendová třída se naopak snaží o dosažení pravidelných výnosů formou výplaty dividendy při relativně stabilní hodnotě podílového listu.

Celý příspěvek