Poslouchejte náš FinCast

16: ESG: Společenská odpovědnost firem je pro investování důležitá. Které jsou v tomto srovnání nejlepší, a kterým je lepší se vyhnout

Když se řekne zkratka ESG, tak mnoho lidí může napadnout jen téma životního prostředí. Přitom firmy Tesla a Shell jsou v žebříčcích ESG na podobných místech. Proto by investor neměl zapomínat ještě na S – Social a G – Governance. ESG totiž není jen o ekologii. Téma jsme podrobně probrali s finančníky Michalem Vrančíkem a […]

Když se řekne zkratka ESG, tak mnoho lidí může napadnout jen téma životního prostředí. Přitom firmy Tesla a Shell jsou v žebříčcích ESG na podobných místech. Proto by investor neměl zapomínat ještě na S – Social a G – Governance. ESG totiž není jen o ekologii. Téma jsme podrobně probrali s finančníky Michalem Vrančíkem a Tomášem Posekaným.

Tento díl FinCastu se věnuje především tématu společenské odpovědnosti firem. Jak vyhledávat v ESG žebříčcích a rozumně investovat poradí Michal Vrančík z Finančníků.  Mimo hlavní téma FinCastu rozebereme také akcie a zisk společnosti ČEZ, téma ceny energií a návrat poplatku za obnovitelné zdroje energie. Stranou nezůstane ani hutnictví a problémy společností těžících uhlí na Ostravsku. Aktuality z ekonomiky podrobně vysvětlí  Tomáš Posekaný.

FinCast. Podcast finančníků ⁠⁠⁠⁠⁠Josefa Soumara⁠⁠⁠⁠⁠, ⁠⁠⁠⁠⁠Tomáše Posekaného⁠⁠⁠⁠⁠ a ⁠⁠⁠⁠⁠Michala Vrančíka⁠⁠⁠⁠⁠ a moderátorů Petra Meškána a Jana Schönbauera.
Pravidelný pořad věnující se aktuálnímu ekonomickému dění a jeho dopadům na finance každého z nás. Cílem FinCastu je, abyste po jeho poslechu byli vždy o něco bohatší.
Poslechněte si konkrétní rady z oblastí ekonomického, investičního a finančního plánování.
FinCast vychází pravidelně každý měsíc. Poslouchejte na ⁠⁠⁠⁠⁠Spotify⁠⁠⁠⁠⁠, ⁠⁠⁠⁠⁠Apple Podcasts⁠⁠⁠⁠⁠ a ⁠⁠⁠⁠⁠Google Podcasts⁠⁠⁠⁠⁠.
Vaše tipy uvítáme a dotazy zodpovíme na adrese ⁠⁠⁠⁠⁠FinCast@financnici.com⁠⁠⁠⁠⁠.

Přihlaste se k odběru newsletteru Finančníků.
Jednou měsíčně vám pošleme souhrn všech novinek ze světa financí a ekonomiky.
© 2023 Finančníci Group s.r.o., IČ: 14386739 – všechna práva vyhrazena
Ochrana osobních údajů
Povinně uveřejňované informace
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram