Financím se věnuji od roku 2006. Získané znalosti a dovednosti mě vedly k založení vlastní firmy s cílem profesionalizovat práci finančního poradce, poskytnout klientům komplexní informace a rozvinout obor finančního plánování.

Mám rád čísla a podložené postupy. Ve své profesi se věnuji zpracování finančních analýz, sestavuji cash flow, tvořím finanční plány a posudky. Dlouhodobě spolupracuji s více než 300 klienty z řad jednotlivců, rodin, živnostníků i firemních zákazníků. Mám splněné všechny potřebné certifikace České národní banky (www.cnb.cz) pro výkon své činnosti.

Ve firmě se věnuji projektovému řízení a personálnímu vedení. V uplynulých letech jsme s kolegy dokončili práci na servisním poradenství a komplexním školení finanční gramotnosti žáků a studentů škol. Téma finančních znalostí je jedním ze 4 důležitých pilířů naší firmy, o zdokonalování vědomostí mají zájem i zaměstnavatelé a zaměstnanci firem.

Moje vize

Finance patří k oblastem, které se rychle vyvíjí, podléhají digitalizaci a kladou velké nároky na znalosti a následné vzdělávání.

Je zřejmé, že v budoucnu uspějí jen poradci s vysokou přidanou hodnotou, kteří svým klientům přinesou spolehlivé a transparentní informace, budou důvěryhodní, vzdělaní a certifikovaní. Poradci, kteří poskytnou svým klientům vysoký standard služeb, znalostí a souvislostí, zahrnující zejména investiční poradenství, pravidelný servis a koučink jejich cílů a přání.

Finančníci berou vývoj jako výzvu. Víme, že na trhu obstojí jen firmy s vysokou přidanou hodnotou a špičkovými odborníky a takovou firmou chceme dlouhodobě být.

 

2
září
2018

Vysněné bydlení. Klient zabojoval.

V únoru se na mě obrátil klient s prosbou, jestli nedokážu pomoci s úvěrováním jeho vysněného bydlení. Klient se rozvedl, má delší dobu koupený pozemek a nyní bydlí v malém bytě. Na pozemku by si přál postavit domeček. Po náhledu do registrů vidím, že již zkoušel několikrát žádat o úvěrování u mnoha institucí a vždy neúspěšně. Klient absolvovat rozvodové řízení, avšak vypořádání […]

Celý příspěvek
30
srpen
2018

Klientovi jsme ušetřili téměř 1 000 000 korun

Obrátil se na mě klient, který financoval své bydlení skrze překlenovací úvěr od stavební spořitelny. Nastavení jeho smlouvy a úročení bylo po celou dobu trvání úvěru garantující, ale na úrovni 4,5 % ročně. Pokud by klient se smlouvou nepracoval, zaplatil by za 24 let přes 1.500.000 korun na úrocích a poplatcích. Díky refinancování a volbě 10-ti leté fixace a úroku 2,19 % […]

Celý příspěvek
16
srpen
2018

Výplata penzijka formou renty. Jak Vám ušetří?

Klientka si přispívala 20 let na produkt penzijního připojištění a po celou dobu ji výrazně přispíval i zaměstnavatel. Klientce je 59 let a chystá se do pár měsíců na odchod do penze, proto jsme řešili, jak pracovat i s tímto programem.Klientka chtěla původně peníze vybrat, tím by však zaplatila i 15% daň z příspěvku zaměstnavatele. Navrhl jsem proto daňovou optimalizaci, tedy převod z penzijního […]

Celý příspěvek