Podcasty
ze světa financí

Podcasty
ze světa financí

6. Jaké jsou základní finančně poradenské principy?

Obsahem této epizody jsou finančně poradenské principy. Jedná se o soubor doporučení, jak by měl mít klient podle svých potřeb a aktuální situace nastavené finance, rozpočet a produkty. Co mezi finančně poradenské principy patří? Jak k nim finanční poradci přistupují? Jak správně určit částku pro životní a neživotní pojištění? Jak klienti řeší zajištění? A k čemu klient potřebuje mít finanční plán?

5. Jak vhodně nastavit produkty ve finančním plánu?

Tématem této epizody je vhodné nastavení finančních produktů do finančního plánu. Jaké produkty se dají do finančního plánu zahrnout? Na základě čeho nejlépe sestavit investiční portfolio? Na co je třeba myslet v souvislosti s penzijním spořením? A jak kvalitně uzavřít například životní pojištění?

4. Jak by měli podnikatelé přemýšlet o svých financích?

Tématem této debaty s Finančníky je způsob uvažování o penězích. Jakým způsobem by nad svými financemi měli přemýšlet podnikatelé? Dělají to správně? Jak by se měli lépe rozhodovat? A co patří mezi nástrahy, kterým by se podnikatelé měli vyvarovat?

Firemní poradenství: Věnujte se své podnikatelské činnosti, o firemní peníze se komplexně postaráme my. Našim zákazníkům přinášíme širokou nabídku služeb i spolupráci s vybranými odborníky. Klíčovou činností služeb Family office je komplexní správa a ochrana majetku.

3. Placené finanční poradenství je služba pro klienta na míru

V této epizodě se budeme bavit o tom, jakým způsobem přistupovat k placenému finančnímu poradenství. Co tento koncept znamená a v čem se liší od provizního poradenství? Odehrává se nějaký boj mezi poradci placenými provizně a poradci placenými honorovaně?

Ve třetím díle se plně věnujeme našemu konceptu placených finančních služeb.
✅ Jste typickým klientem služby placeného finančního poradenství?
✅ Jak kolidují finanční a investiční plány s finanční produkty?
✅ Jaká je role klienta v honorovaném finančním poradenství?
✅ Na co by se měl klient ptát, když si chce svého poradce prověřit?

2. Finanční plánování je 50 procent úspěchu

Finanční a investiční plány jsou službou, nikoliv jednorázovým produktem. V druhém díle se zaměřujeme na téma finančního plánování jako klíčové dovednosti finančních poradců a rozdílu ve finančních, investičních a krizových plánech.

Podívejte se na druhý videopodcast, kde odpovídáme nejen na otázky:
✅ Jsou klienti připraveni za finanční plány platit?
✅ Jaké oblasti řeší finanční a investiční plánování?
✅ Proč je důležitá pravidelná revize obou plánů?

1. Jaká cesta vedla k založení poradenské firmy Finančníci?

Založení firmy Finančníci v roce 2015 a přechod k poskytování služeb placeného ekonomického poradenství patří k velkým milníkům našich profesních životů.

Podívejte se na úvodní videopodcast, kde odpovídáme nejen na otázky:
✅ Jaká byla naše motivace k odchodu z korporátu?
✅ Jaké překážky jsme museli překonat a jaké chyby jsme udělali?
✅ Co se nám povedlo a na co jsme hrdí?
✅ Jaké služby dnes poskytujeme a kam míříme?