Výplata penzijka formou renty. Jak Vám ušetří?

Klientka si přispívala 20 let na produkt penzijního připojištění a po celou dobu ji výrazně přispíval i zaměstnavatel. Klientce je 59 let a chystá se do pár měsíců na odchod do penze, proto jsme řešili, jak pracovat i s tímto programem.
Klientka chtěla původně peníze vybrat, tím by však zaplatila i 15% daň z příspěvku zaměstnavatele. Navrhl jsem proto daňovou optimalizaci, tedy převod z penzijního připojištění na nový program Doplňkové penzijní spoření a následné čerpání financí formou renty po dobu min. 3 roky. Pokud by se klientka rozhodla pro výplatu formou 10-ti leté renty, neplatila by ani 15% daň z výnosů.
Tímto úkonem klientka ušetří několik desítek tisíc korun. Abychom věc urychlili a protože jsem v časovém presu, shodli jsme se, že klientka si převod vyřeší na pobočce penzijní společnosti České pojišťovny a před chvílí telefonát…

„Pepo, tomu nebudeš věřit, ještě, že jsem měla od Tebe ty poznámky, nikdo na pobočce tomu nerozuměl, povolali manažerku pobočky a divili se, že je to takto možné a že prý tedy mám dobrého poradce.“

První reakce? Jak je sakra možné, že tohle na pobočce neví a kolik lidí už nevědomostí připravili o desítky tisíc na platbách daní? … no nic, samozřejmě jsem rád za pochvalu, ale kurňa … !